);
Peta ovogodišnja akcija ludbreškog Crvenog križa osigurala novih 53 doza krvi

Peta ovogodišnja akcija ludbreškog Crvenog križa osigurala novih 53 doza krvi

U organizaciji GDCK Ludbreg održana je peta ovogodišnja akcija dobrovoljnog darivanja krvi. U ludbreškom Vatrogasnom domu tako su prikupljene 53 doze krvi što ukupnu ovogodišnju brojku diže na 359.
 – Nastavljen je trend izuzetnog odaziva darivatelja krvi. Posebno moram pohvaliti trojicu srednjoškolaca koji su se po prvi puta odazvali darivanju, istina da im je motivacija bio složeni test iz kemije, no to je stvar koja je prolazna. Dobrovoljno darivanje i osjećaj za drugog usađuje se u srce i svaki slijedeći dolazak znak je istinske potrebe čovjeka da pomogne drugom. Hvala svima koji su se odazvali. – poručuje Mirjana Jerbić, ravnateljica GDCK Ludbreg.
Višestruki darivatelji ovog puta bili su Kovač Mladen iz Sigeca kojem je ovo bila 71. darivana doza , Grabrovec Josip iz Slokovca sa 78 doza, Vidović Ivica iz Hrastovskog sa 102 doze i Markulinčić Stjepan iz Hrastovskog također sa 120 doza.
Foto: GDCK Ludbreg
error: Sadržaj je zaštićen !!
Skip to content