Već desetak godina veterani ludbreške Podravine njeguju nogometna druženja s veteranima NK Osvit iz Đelekovca. Svake godine ove dvije ekipe odigraju po dva prijateljska nogometna susreta na način da je jednom domaćin Osvit, a drugi put Podravina. Mi smo prisustvovali susretu u Ludbregu koji je početkom srpnja odigran na ludbreškom gradskom stadionu. Na terenu smo vidjeli puno poznatih igrača od kojih su čak trojica igrala i prvoligaški nogomet u Slaven Belupu. Tako su za goste nastupili bivši kapetan Slaven Belupa Antun Havaić, stoper Zdravko Međimorec-Daja i vezni igrač Mladen Gača. Zanimljivost leži u činjenici da je Gača u sezoni 1997./1998., kada je Slaven-Belupo postao prvoligaš, zabio prvi Slavenov prvoligaški pogodak. U sastavu Đelekovčana zapazili smo i Željka Vađunca koji se borio protiv svoje braće Josipa i Siniše Vađunca u sastavu Podravine. Ali, nisu to jedini Vađunci na terenu jer su u ekipi veterana Podravine igrala još i braća Damir i Mladen Vađunec. Igrali su naravno i Velimir Špikić i Ivan Novak pa zatim Sebastijan Pepelko i mnogi drugi poznati nogometaši. Upravo je Sebastijan svoja kulinarska umijeća pretočio u srneći paprikaš kojim su se obje ekipe počastile na druženju nakon utakmice.

Ali, kakav bi to izvještaj s utakmice bio da ne napišemo par riječi o samim događanjima na terenu. Vrijeme za igru bilo je gotovo idealno, teren isto takav, a sudio je predsjednik Podravine Vitomir Namjesnik. Gosti iz Đelekovca poveli su već u drugoj minuti susreta pogotkom iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. Precizan je bio Mladen Gača. Podravina je izjednačila pogotkom Mladena Vađunca kojeg je u kontri proigrao brat Damir, a preokret domaćoj ekipi donio je Zvonko Pintarić. Ipak, u drugom poluvremenu uporni gosti uspjeli su izjednačiti rezultat jer je za konačnih 2:2 pogodio Zlatko Sirotka.