Grad Ludbreg je kroz Javni poziv za neposredno sufinanciranje kupnje energetski učinkovitih vozila nabavio 5 električnih bicikla ukupne vrijednosti od 74.300,00 kn. Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost sufinancirao je projekt u iznosu od 25.000,00 kn.
Bicikli su nabavljeni preko ludbreške tvrtke Ducati komponenti d.o.o. te predstavljaju hrvatski proizvod.
Postavljeni su u samom središtu Grada gdje je osigurana i punionica za bicikle, odakle će svi građani i turisti moći besplatno koristiti bicikle za obavljanje nekog posla, razgledanje, sportsku ili drugu namjenu.
Nabava električnih bicikla pridonosi unaprjeđenju razine usluge i ponude Grada Ludbrega, te promoviraju ekološku prikladan i zdrav način života svih građana Grada Ludbrega.
U Ludbregu i okolici postoji nekoliko stajališta za bicikle napravljenih preko projekta Happy bike, te Grad Ludbreg u planu ima razvijati biciklističke staze te osigurati dodatne punionice.
Informacije za upotrebu bicikala mogu se dobiti u Gradu Ludbregu, Odsjek za razvojne projekte, poduzetništvo i turizam. (Trg Svetog Trojstva 14, I. kat)